Nůž MIKOV 398-ND-13/B dřevo

  • Výrobní číslo: 8001
  • Výrobce: Mikov
Všechno zboží
Pevné a mačety
Výrobci

Lovecká Dýka s názvem LES patří mezi nejoblíbenější a je naprostou klasikou mezi loveckými noži společnosti Mikov s.r.o.
Dýka řady 398 LES je vyráběna ve dvou provedení šířky čepele a to typ A (užší čepel) a typ B (širší čepel).
Čepel je vyrobena z kvalitní nerezové oceli typ 420 s tvrdostí 53-55HRc. Hřbet čepele je ke hrotu zcela lehce svažitý a do dvou třetin délky je zbroušený. Zcela klasické zakřivení čepele do hrotu ke hřbetní straně usnadňuje řezání právě špičkou nože. Ocel čepele prostupuje také celou rukojetí.
Výčnělek záštity je před střenkami doplněn přídavným kováním z masivní oceli, které z části přechází i do rukojeti. V úchopu tak dodávají ukazováčku stabilní oporu a jasnou informaci, co se s nožem děje.
S celkovou hmotností cca 250g jde o opravdu robustní nástroj.
Střenky jsou vyrobené z exotického dřeva. Precizně zbroušené plátky jádrového dřeva indického palisandru se vyznačují sytě hnědou barvou s žilkováním v zlatohnědém, tmavě hnědém případně až fialovém či fialovo černém odstínu. Textura dřeva je hrubá, olejovitá a na omak příjemně drsná. Dokladem kvality materiálu je i to, že kromě jiného se jádrové dřevo indického palisandru používá i k výrobě hmatníků u strunných nástrojů.
Dýka je standardně dodávána s koženým pouzdrem.

PARAMETRY:

Hmotnost:0.293 kg
Materiál čepele:nerezová ocel 420 - 52-55 HRc
Materiál střenky:dřevo
Pouzdro:včetně koženého pouzdra
Počet dílů nože:1
Délka nože (mm):265
Délka čepele (mm):130
Šířka čepele (mm):38
Tloušťka čepele (mm):3,6