Puškohled Valiant ZEPHYR II. 4-16x50 SF SIR FBR MOA

  • Výrobní číslo: 0521
  • Výrobce: Valiant
Všechno zboží
Puškohledy
Výrobci

Puškohledy Zephyr od české společnosti VALIANT se vždy vyznačovaly vysokou odolností, kvalitním dílenským zpracováním a v neposlední řadě také přívětivou cenou. Nyní na trh přichází druhá generace těchto zaměřovačů. Zephyr II nabízí vše, co činilo jeho předchůdce tak úspěšným a ještě něco navíc. 

K nejvýraznějších prvkům patří přepracované a vylepšené komínky s funkcí Zero-Stop. Tento mechanismus vám umožní uložit si nastavenou pozici komínku pro snadný a rychlý návrat. Komínky jsou dostatečně velké a přesně oddělují jednotlivé kliky, takže je můžete používat v rukavicích. Samotné klikání je velice výrazné, každý klik v prstech nejen cítíte, ale i zřetelně slyšíte.

Puškohledy Valiant Zephyr II byly podrobeny náročným testům, aby obstály v těch nejtěžších podmínkách. Zesílený 30mm tubus je zhotoven z jednoho kusu leteckého duralu a je plněn dusíkem. Díky tomu má vysokou mechanickou odolnost a nezamlžuje se. Čočky jsou potažené vícevrstvou antireflexní ochranou, což zaručuje čistý a jasný obraz i za zhoršených světelných podmínek. Okulár puškohledu disponuje optickou korekcí -2,8/+2,8 dioptire. Leptaný skleněný kříž je extrémně odolnývůči zpětným rázům odpovídajícím ráži .375 H&H, tedy přes 6000 J.

Tento model využívá novou a vylepšenou verzi FBR kříže, který je ideální volbou pro střelbu na větší vzdálenosti. Kříž se nachází ve druhé ohniskové rovině, takže při zvětšení zůstává stejný. Je možné ho podsvítit červenou barvou v 11 stupních intenzity. Díky velkému rozsahu nastavení intenzity a podsvícení pouze středu kříže nehrozí nepříjemné oslňování.

Rektifikační krok činí 1/4 MOA. U tohoto modelu je paralaxa umístěna na boční části puškohledu. Značka VALIANT zapracovala na tom, aby chyba paralaxy byla co nejnižší, což střelci jistě ocení. Paralaxa je stavitelná od 10 yardů (9,14 m) do nekonečna.

Valiant Zephyr II má díky inovativním konstrukčním prvkům o 30 % větší zorné pole. Zvýšila se také ostrost obrazu a věrnost podání barev. Speciální konstrukce navíc odstraňuje tzv. „tunelový efekt" při pohledu přes puškohled (při spravené poloze oka obraz zcela ztrácí černé okraje). Pro pohodlnou manipulaci najdete v balení i velké kolo paralaxy. Sluneční clona může být namontována pro střelbu na ostrém slunci nebo sněhu. V balení samozřejmě nechybí ani krytky objektivu a hadřík na čištění optiky.

 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

– Zvětšení vhodné na sportovní nebo loveckou střelbu

– Jednodílný tubus – vyšší mechanická odolnost

– Zero-Stop

– Podsvícení

– Leptaný skleněný kříž FBR

– Jasný a čistý obraz

– Antireflexní vrstva

OBSAH BALENÍ

  • Puškohled Valiant Zephyr II 4-16x50 SF SIR FBR MOA
  • Velké kolo paralaxy
  • Sluneční clona
  • Krytky čoček
  • Klíč na nulování komínků
  • Páčka na ovládání zvětšení
  • Čistící hadřík na čočky
  • Imbusové klíče - 2ks