Puška Flobert Spielberg 200F, bez závitu ktg. C-1, 6mm Flobert

  • Výrobní číslo: 1907
  • Výrobce: Spielberg Brno
Všechno zboží
Flobertky
Kalibr (ráže)

Flobertka Spielberg Brno 200F černá, buk cal. 6mm Flobert

Flobertová jednoranná puška české výroby Spielberg Brno kalibru 6mm Flobert. Flobertka Speilberg Brno je vyráběna kompletně v České republice. Dokonce i pažby pro tyto flobertky vyrábí česká firma Klinsky. Toto všechno je zárukou kvalitních materiálů a výroby.

Při návrhu a následně pak výrobě vsadili na jednoduchý systém flobertky Spielberg a ukázalo se, že udělali správně. Právě jednoduchost dala do vínku této flobertce předpoklad pro dlouhou životnost a bezproblémový chod po mnoha tisících výstřelech.

Černěná hlaveň modelu 200F s délkou 495 mm obsahuje 12 drážek pro zvýšení rotace a s tím spojenou přesnost střely.

Použitím 45° otočného přebíjecího mechanismus pákou se docílilo možnosti vytvoření drážek 11mm pro případnou montáž optiky nebo kolimátoru přes redukci na 11mm.

Spolehlivý vyhazovač flobertových nábojnic z komory flobertky má tvar půlměsíce. Jeho pohyb je ovládán přebíjecí pákou zbraně.

Ani u flobertek Spielberg se nezapomnělo na jištění. Manuálně ovládaná pojistka proti náhodnému výstřelu se pro zajištění otáčí proti směru hodinových ručiček o 90° tak, aby se bicí systém zachytil v zadní poloze. Ani po stisku spouště nedojde k výstřelu, protože je bicí mechanismus zajištěný. Jednoduché a efektivní řešení.

Spoušť flobertky Spielberg 200F je ukotvená na pružném péru a pružině. Ikdyž mechanika spouště vypadá masivně, je dostatečně citlivá.

Celý systém zbraně je posazen do krásné kompaktní dřevěné pažby

Plně výkonová verze kategorie C-I pro střelivo flobert s možností zakoupit pouze osobně na naší provozovně. Pro držení zbraně kat. C-I není potřeba vlastnit zbrojní průkaz, ale je nutné ohlášení na PČR!

PARAMETRY:

 

Ráže6 mm flobert
Naměřená energie [J]50
Typ zbraněpuška
Barvačerná
Kapacita zásobníku [ks]1
Délka hlavně [mm]495
Celková délka [mm]950
Hmotnost [g]1700
Kategorie zbraněkat. C-I