Pouzdro KYDEX KT TACTICAL RH černé manuální pojistka, Glock 19

  • Výrobní číslo: 1622
  • Výrobce: KYDEX KT
Výrobci

Pouzdra TACTICAL společnosti Kydex KT pro taktickou střelbu jsou konstruována tak, aby při minimálních rozměrech nabízela možnost širokého využití při neskrytém nošení na různých platformách, jsou situována dále od těla a poskytují tak plnohodnotný úchop i při použití s taktickou vestou. Zbraň v pouzdru drží díky samosvorné funkci pouzdra, tuhost svoru a sklon pouzdra lze nastavit. Na pouzdru jsou použity další pojistné mechanismy, díky čemuž jsou vhodná pro služební účely. Pouzdra jsou určena k nošení zbraně na vysoké (HI-RIDE), středně nízké (MID-RIDE) i nízké (LOW-RIDE) nebo stehenní platformě. Pro uchycení na platformu se používá systém QLS (Quick Locking System). 

Kydexová pouzdra TACTICAL společnosti Kydex KT jsou vyrobena v České republice a jsou navržena tak, aby v nich bylo možno nosit zbraň s vysokými mířidly, prodlouženou hlavní i s kompenzátorem. Pouzdra jsou vakuově lisována na formách vlastní výroby, vrtána a ořezávána pomocí CNC a poté ručně broušena.

Manuální pojistka styl Safariland využívá mechanismus stlačení tlačítka palcem dolů a dopředu, čímž se uvolní a vyklopí dopředu pojistný pásek kolem závěru zbraně v pouzdru. Tento pohyb je přirozený a zajistí odjištění zbraně při jejím nahmátnutí v pouzdru. Pojistku lze použít pouze pro praváka.

Uchycení pouzder TACTICAL na nosné platformy se provádí primárně pomocí systému QLS (Quick Locking System), kdy na pouzdru je samec (vidlice) QLS19, na nosném systému je pak uchycena samice QLS22. Sklon pouzdra lze nastavit natočením samce dopředu nebo dozadu. Jako nosný systém se používají MID-RIDE nebo LOW-RIDE opaskové snížené platformy s elastickým popruhem přes nohu, dále stehenní platformy (u stehenní platformy doporučujeme tvrdší svor pouzdra, aby nedošlo ke ztrátě zbraně při běhu).

Pojistka - manuální.

Pouzdro pro zbraň Glock 19.