Pouzdro KYDEX KT OWB RH černé, 40mm Glock 17

  • Výrobní číslo: 4371
  • Výrobce: KYDEX KT
Výrobci

Vnější kydexová pouzdra OWB (Outside the Waistband) společnosti Kydex KT jsou konstruována tak, aby při minimálních rozměrech dokonale přiléhala k tělu a jsou tak ideální pro skryté nošení zbraně při každodenním použití zejména v civilu. Zbraň v pouzdru drží díky samosvorné funkci pouzdra a není tedy potřeba dalších pojistných mechanismů, zároveň ji lze snadno a rychle tasit. Pouzdra jsou určena k nošení zbraně vně kalhot na opasku na 9. nebo 3. hodině. Je vhodné mít odpovídající kalhoty s pevným páskem na bocích, aby pouzdro drželo pevně na těle. Větší zbraně v pouzdrech OWB mohou hlavně v letním období tvořit boule pod malou vrstvou oblečení. Je tedy zapotřebí volit volnější vrchní část oblečení, případně kombinovat s použitím IWB.

 

Vnější kydexová pouzdra společnosti Kydex KT jsou vyrobena v České republice a jsou navržena tak, aby v nich bylo možno nosit zbraň s kolimátorem, vysokými mířidly, prodlouženou hlavní i s kompenzátorem. Pouzdra jsou vakuově lisována na formách vlastní výroby, vrtána a ořezávána pomocí CNC a poté ručně broušena. OWB pouzdra Kydex KT mají svůj typický geometrický tvar, vyvinutý společností Kydex KT a jsou konstruována se sklonem zbraně v pouzdru 5° dopředu, což zejména u větších zbraní zajistí pohodlnější nošení i tasení zbraně a zbraň je díky sklonu na těle lépe skryta (rukojeť tvoří menší boule pod oblečením). Pokud je někdo zvyklý tasit kolmo, problém to není. Výšku uchycení lze regulovat posunutím montážních šroubů v otvorech speedloops. U pouzder je použit ¾ sewatguard (plný sweatguard může pocitově někomu vadit, poloviční nebo žádný sweatguard je nepraktický, protože nedostatečně kryje zbraň od těla zejména v teplých měsících, při tasení zbraně pak zalézá oblečení do pouzdra, při zavádění zbraně do pouzdra nízký nebo žádný sweatguard zbraň nevede a vlezlé oblečení v pouzdru při zasunutí zbraně překáží).

U pouzder OWB používáme speedloops pro pásky 40, 45 a 50 mm. Díky nim lze pouzdro během několika okamžiků nasadit na pásek, aniž by se musel pásek pracně provlékat do poutek kalhot. Stačí pásek jen uvolnit, nasadit pouzdro a zase pásek dotáhnout. Provlékací poutka jsou díky tomu již krokem zpět a pro každodenní nošení nemají smysl. Pro běžné použití v civilu jsou nejvhodnější šířky 40 a 45 mm.

U tohoto modelu speedloops 40 mm.

Pouzdro pro zbraň: Glock 17