Pouzdro KYDEX KT IWB (vnitřní) RH černé, 40mm Glock 43X

  • Výrobní číslo: 4576
  • Výrobce: KYDEX KT
Výrobci

Vnitřní kydexová pouzdra IWB (Inside the Waistband) společnosti Kydex KT jsou konstruována tak, aby při minimálních rozměrech dokonale přiléhala k tělu a jsou tak ideální pro skryté nošení zbraně zejména při každodenním použití v civilu. Zbraň v pouzdru drží díky samosvorné funkci pouzdra a není tedy potřeba dalších pojistných mechanismů, zároveň ji lze snadno a rychle tasit. Pouzdra jsou určena k nošení zbraně uvnitř kalhot a jsou přichycena přímo za kalhoty nebo za pásek (zejména u větších zbraní doporučujeme použití pásku). Při použití IWB pouzdra je dobré mít volnější kalhoty, aby „zbylo“ místo pro pouzdro, jinak může být nošení zbraně nepříjemné. Primárně jsou určena k nošení zbraně na 11. nebo 1. hodině. IWB pouzdra jsou vhodná k užití hlavně v letním období, neboť se snadněji skryjí i pod malou vrstvou oblečení. Při dlouhém sezení například ve vozidle mohou však být u větších zbraní pro někoho nepohodlná a je možné pak volit variantu OWB.

Vnitřní kydexová pouzdra společnosti Kydex KT jsou vyrobena v České republice a jsou navržena tak, aby v nich bylo možno nosit zbraň s kolimátorem, vysokými mířidly, prodlouženou hlavní i s kompenzátorem. Pouzdra jsou vakuově lisována na formách vlastní výroby, vrtána a ořezávána pomocí CNC a poté ručně broušena. IWB pouzdra Kydex KT mají svůj typický geometrický tvar, vyvinutý společností Kydex KT a jsou konstruována primárně pro nošení vpředu na těle. Montážní otvory klipů umožňují nastavení výšky a sklonu nošení pouzdra. Standardem pouzder je stavitelný svor a přítlačný DRÁP. DRÁP se nedoporučuje užívat při nošení na boku nebo na zádech. Výšku DRÁPu lze měnit způsobem montáže NA / POD pouzdro a případně vkládáním podložek při montáži. U pouzder je použit ¾ sewatguard (plný sweatguard může pocitově někomu vadit, poloviční nebo žádný sweatguard je nepraktický, protože nedostatečně kryje zbraň od těla zejména v teplých měsících, při tasení zbraně pak zalézá oblečení do pouzdra, při zavádění zbraně do pouzdra nízký nebo žádný sweatguard zbraň nevede a vlezlé oblečení v pouzdru při zasunutí zbraně překáží).

U pouzder IWB používáme plastové Fold over clips pro šířky pásků 40 a 45 mm (vždy tam je rezerva a lze použít i trochu širší pásek).

U tohoto modelu šířka clipsu 40mm.

Pouzdro pro zbraň Glock 43X.