Plynová pistole WALTHER P22 Ready black cal. 9mm, ktg. C-1

  • EAN: 4000844373151
  • Výrobní číslo: 1311
  • Výrobce: Walther
Všechno zboží
Plynovky
Výrobci
Výrobci

Walther P22 Ready, plynové pistole v černém provedení prestižního německého výrobce UMAREX, speciální konstrukce střední velikosti při použití kovu a polymeru, kapacita zásobníku 7 nábojů kalibru 9mm P.A.K.

 Expanzní zbraň kategorie C-I prodejná od 18 let s nutností registrace na PČR. Pouze osobní odběr.

 

Věrná replika modelu P22 firmy Walther. Povrchová úprava matným černěním je velmi odolná a realistická. Loga na závěru jsou ražena.

Pro splnění podmínek prodeje této zbraně bez nutnosti vlastnictví zbrojního pasu je hlaveň Walther P22 Ready opatřena přepážkou z tvrdokovu, která 100% zamezí výstřelu jakéhokoliv jiného náboje než plynového poplašného - startovacího, plynového PV, PV-S či CS náboje. Je tedy volně prodejná od 18ti let.

Plynové signální zbraně slouží pro aktivní využití obranné střelby plynovými náboji, k vytvoření akustického signálu, vystřelování světlic nebo pro sběratelské účely. Při použití pro sebeobranu je reálná účinnost plynových CS či silnějších PV-S pepřových nábojů na vzdálenost do 4 m.

Walther P22 má speciální konstrukci založenou na kombinaci kovu a tvrzeného polymeru používaného i u ostrých zbraní. Tento typ konstrukce zbraně se volí tam, kde chtějí výrobci snížit hmotnost zbraně, zlepšit odolnost vůči nepříznivým podmínkám a zpříjemnit úchop zbraně. Cesta náboje je samozřejmě celá z kovu stejně tak jako ukotvení do polymerového rámu přecházejícího v rukojeť.

Největší lahůdkou tohoto modelu je exceletně tvarovaná ergonomická rukojeť, která padne snad každému. Její povrch je vroubkovaný, aby se zajistil bezpečný a stabilní úchop zbraně.

Spoušťový mechanismus modelu Walther P22 pracuje v režimu Double Action. Při stisku spouště zároveň dochází k natažení bicího mechanismu a kohoutu zbraně. Systém střelby je shodný s ostrio verzí - poloautomat. Natažení zbraně je nutné jen před prvním výstřelem. Po výstřelu se pistole znova nabije a připraví ke střelbě sama.

Vypouštěč zásobníku je integrovaný do lučíku pistole a ovládá se tahem dolů. Palcem a ukazovákem obejmete zadní část lučíku po stranách a boky potáhnete směrem dolů. Takto z pistole Waltheru P22 uvolníte zásobník pro střelivo 9 mm PA Blanc, který pojme 7 ks těchto nábojů.

V sekci doplňkového zboží k plynové pistoli Walther P22 Ready umístěné níže pod tímto popisem najdete střelivo, příslušenství pro střelbu a údržbu zbraně.

Parametry

Typ zbraněpistole
Ráže9mm PA Blanc
Velikoststřední
Režim střelbysemi-auto
Typ spouštěDouble Action
Barvačerná
Kapacita zásobníku [ks]7
Celková délka [mm]154
Celková výška [mm]114
Celková šířka [mm]25
Hmotnost [g]480
Kategorie zbraněkat. C-I