Pistole UMAREX T4E HDP .50 Compact 11J

  • Výrobní číslo: 8041
  • Výrobce: Umarex
Výrobci
Všechno zboží
T4E

Nejkompaktnější zbraň v řadě T4E. Nový účinný způsob osobní obrany a majetku střelbou gumovými kuličkami kalibru .50.

Kalibr .50

Je pozoruhodné, že se Umarexu podařilo použít tento velký kalibr .50 (12.7mm) v tak "malém balení". Kalibr .50 nabízí vhodné vlastnosti pro sebeobranu, protože projektil může být větší a těžší, ale zároveň se tím snižuje možnost vniknutí do těla, nebo možné trvalé následky v případě zásahu. 

4-ranný zásobník

Zásobník s kapacitou 4 ran je vzhledem k velikosti zbraně rozumným kompromisem mezi účinností pro sebeobranu a praktičností. Pro sebeobranu je nejvhodnější kombinace více projektilů - například gumovo-kovových a s pepřovou náplní. Zásobník se nachází pod hlavní a funguje pomocí klasické tlačné pružiny.

Emergency piercing

Zbraně na CO2 bombičky mají menší nevýhodu - není dobré v nich nechávat naraženou bombičku po delší dobu (více než 3 dny). V případě nutnosti a sebeobrany ale musí být bombička naražena a připravena během okamžiku, proto Umarex přišel s emergency piercing systémem. Díky tomu můžete mít bombičku připravenou v rukojeti a v nutnosti použití ji pouhým úderem dlaně do spodní části rukojeti rychle "narazit" a okamžitě střílet.

Konstrukce je tvořena slitinovým základním rámem, který je až následně pokryt polymerem. Vzhledem k značným rozměrům to jistě příznivě snižuje celkovou hmotnost. Všechny technické řešení Umarex pří výrobě zbraní T4E zvolil proto, aby byly odolné, pokud možno hmotnostně přijatelné a okamžitě k použití v případě potřeby bez zbytečného opotřebovávání systému zbraně.

Pistole HDR50 je poháněná 8g CO2 bombičkou vloženou do rukojeti. Bombička se do rukojeti vloží a zajistí uzávěrem. Až ve chvíli, kdy je potřeba mít pistoli pod tlakem, stačí narazit uzávěr vespod rukojeti a dojde k natlakování. Nedochází tak ke zbytečnému opotřebovávání těsnění a ventilu zbraně, ale zároveň je zbraň během vteřiny ihned k použití.

Střelivo Rubber Ball se vkládá pod hlaveň před tlačnou pružinu. Vejde se tam 4 kuliček Rubber Ball cal.50.

Spoušťový mechanismus má v případě pistole T4E HDP 50 režim DAO - Double Action Only. Stačí tedy mačkat spoušť, aby došlo k výstřelu.

Ve spoušti najdete jištění proti náhodnému výstřelu tzv. jazýčkovou pojistku, která je známá ze zbraní glock. Spoušť je potřeba mačkat na střed spolu s jazýčkem spouště, aby se zbraň odjistila a byl možný výstřel.

Parametry

Energie udávaná výrobcemdo 11 J
Systém pohonuCO2
Ráže12,7 mm / .50
Typ střelivaRubberBall , PolyBall , ChalkBall , MarkingBall , PepperBall , PaintBall
Typ hlavněhladká
Režim střelbysemi-auto
BlowBackne
Typ spouštěDouble Action Only
Pojistka proti výstřeluano
Montážní lištane
Barvačerná
Materiál pažbyplast
Kapacita zásobníku [ks]4
Úsťová rychlost až [m/s]135
Délka hlavně [mm]108
Celková délka [mm]183
Hmotnost [g]585
Kategorie zbraněkat. D